Koncert zespołu „Prystani”

21 października / 3 BLOKI TEMATYCZNE 15:50

„Prystani” to ukraiński zespół art-rockowy, ich twórczość określana „muzyką wybuchowej ciszy”. Są autorami piosenek “Przystanie”, “Porozmawiaj ze mną”, “Morze wody”. Ich muzyka to romantyczność, ekspresja, emocjonalna nagość, szczerość oraz czułość. W dorobku twórczym zespołu są płyty “Znaki” i “Przystanie”, ostatnia otrzymała amerykańską nagrodę muzyczną “The Akademia Music Awards ”. Przed wojną aktywnie zwiedzali z koncertami miasta Ukrainy, brali udział w festiwalach “Woodstock Ukraine”, “Fajne Miasto”, “Respublica”, “Bandersztat”, “Ї”, “Kraj marzeń”.

Założony przez rodzeństwo Bogdana i Khrystynę w 2014 roku. Bogdan od 2014 roku pomaga żołnierzom Ukrainy,   Khrystyna jest wokalistką zespołu “Prystani” (“Przystanie”) i zastępcą redaktora anglojęzycznej wersji jednego z największych ukraińskich mediów „Ukraińska Prawda”.  Ich kolega – muzyk i kompozytor – Mirosław , służy obecnie w jednym z oddziałów ich miasta rodzinnego Lwowa.

Zagrają dla Państwa ich muzykę autorską. Piosenki o miłości, wierności i o rozłące, oraz o deszczach nad ich miastem i wierze w dobroć.

„Przez te ostatnie 8 miesięcy wojny jeszcze bardziej rozumiemy, że muzyka i kultura musi jednoczyć i przypominać całemu światu o zniszczeniach, które tworzy wróg na naszej ziemi i ludobójstwie, którego dokonuje. Dziękujemy bardzo za wsparcie Ukrainy i że tak dużo dla nas robicie.”