Mapa Karier to darmowa platforma internetowa prezentująca w nowatorski sposób informacje o ponad 600 zawodach. To także biblioteka bezpłatnych materiałów edukacyjnych – pomysłów i gier na zajęcia doradcze oraz godzinę wychowawczą i lekcje przedmiotowe.

Mapa Karier to jedno z niewielu dostępnych narzędzi zawodoznawczych zaprojektowanych z myślą o dzieciach. Mapę Karier powstała, aby wspierać młodych ludzi w myśleniu o swojej karierze jak o czymś, co się dynamicznie zmienia, jak o nie mającym końca procesie uczenia się i odkrywania siebie. A towarzyszące jej materiały dodatkowe będą dobrym punktem wyjścia do rozmów z uczniami o konieczności ustawicznego kształcenia, zdobywania nowych kompetencji i umiejętności oraz o gotowości do przekwalifikowania się.

Dane dostępne na Mapie Karier prezentowane są na dwa sposoby: Miasto Zawodów przyciąga zwłaszcza młodsze dzieci atrakcyjną grafiką podobną do gry i pozwala im odkrywać nieznane zawody i ich powiązania, natomiast tryb Ścieżek Kariery już na pierwszych stronach prezentuje konkretne, twarde dane, których młodzież potrzebuje do podjęcia decyzji odnośnie swojej dalszej drogi – np. na czym powinni się skupić, jeśli zamierzają w przyszłości wykonywać taki, a nie inny zawód.

Inspiracje na lekcje
Mapa Karier to także sekcja Blog i Pomysły na lekcje, w której publikowane są scenariusze lekcji i pomysły na wykorzystanie narzędzia w codziennej pracy doradców zawodowych i nauczycieli. Wszystkie scenariusze i gry dostępne są bezpłatnie w plikach PDF.

Jak skorzystać z Mapy Karier
Aby skorzystać z Mapy Karier wystarczy urządzenie z dostępem do Internetu – komputer, tablet czy smartphone.
Mapa Karier jest i pozostanie darmowym narzędziem, które nie wymaga od użytkowników podawania danych. Wszystkie opisy zawodów i pomysły na lekcje to otwarte zasoby edukacyjne udostępnione na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0, co oznacza, że można je przerabiać, kopiować i używać według własnych potrzeb zarówno w szkole, jak i poza nią.

Zobacz: www.mapakarier.org

Dowiedz się więcej - odwiedź stronę partnera: https://mapakarier.org/