O Biznesie dla edukacji

Łączenie biznesu i edukacji jest naszym priorytetowym działaniem. Wierzymy, że zaangażowanie przedsiębiorców we wspieranie rozwoju młodzieży jest najlepszą inwestycją w przyszłość. W tym miejscu prezentujemy pomorskie firmy, które są otwarte na współpracę ze szkołami.

DANFOSS

O firmie
Firma Danfoss tworzy technologie, które pozwolą w przyszłości uzyskać więcej mniejszym nakładem środków. Rozwiązania Danfoss stanowią odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie w zakresie infrastruktury, przemysłu spożywczego, efektywności energetycznej i rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Oferowane produkty i usługi są wykorzystywane w takich obszarach jak:
 • chłodnictwo,
 • klimatyzacja,
 • ogrzewnictwo,
 • sterowanie silnikami
 • i maszyny mobilne.
Firma działa także w obszarze energii odnawialnej oraz infrastruktury grzewczej dla miast.

Tradycja tworzenia przez Danfoss innowacyjnych technologii sięga 1933 roku.

Obecnie firma jest światowym liderem w swojej branży, zatrudnia 28 000 pracowników i świadczy usługi na rzecz klientów w ponad 100 krajach. Danfoss jest przedsiębiorstwem prywatnym, którego właścicielem jest nadal rodzina jego założycieli.

W Polsce znajdują się 4 zakłady produkcyjne Danfoss: w Grodzisku Mazowieckim, Koleczkowie, Żelazkowie, które działają w obszarze Ogrzewnictwa i Chłodnictwa, inaczej zwanego Climate Solutions i Napędów Elektrycznych oraz Power Solutions. Nasz czwarty zakład produkcyjny w Polsce zlokalizowany jest w Tuchomiu i zajmuje się produkcją węzłów cieplnych – jesteśmy częścią segmentu Climate Solutions, który obejmuje ogrzewnictwo i chłodnictwo.

Łączne zatrudnienie Danfoss w Polsce kształtuje się na poziomie 1700 osób.

Więcej na stronie www.danfoss.pl

Oferta firmy dla edukacji
W Danfoss, zarówno uczniowie, którzy kończą szkołę jak i świeżo upieczeni absolwenci uniwersytetu mogą uczyć się od ekspertów w branży i poszerzać swoje horyzonty na kolejne lata. Aktywnie wspieramy rozwój i zapewniamy indywidualne możliwości wzrostu, pomagając w pełni wykorzystać talenty.

Firma Danfoss jest otwarta na wspieranie edukacji z zakresu wiedzy technicznej i inżynieryjnej.

Firma poszukuje przede wszystkim praktykantów, którzy kształcą się na kierunkach technicznych np. technik elektronik, mechatronik czy technik elektryk oraz zawodowych takich jak spawacz, ślusarz.

Oferujemy wszystkim wiele możliwości.

Kontakt
Osoby zainteresowane kontaktem z firmą Danfoss prosimy o przesłanie maila na adres: a.abakanowicz@inkubatorstarter.pl

Danfoss – Engineering Tomorrow | Danfoss

Zobacz kanał YT firmy:
Danfoss – YouTube

PORT LOTNICZY GDAŃSK SP. Z O.O.

O firmie
Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy jest jednym z trzech najważniejszych, obok Warszawy i Krakowa lotnisk międzynarodowych w Polsce. Na jego pozycję wpływa dobrze rozwinięta siatka połączeń: krajowych i międzynarodowych, które są odpowiedzią na rosnące z roku na rok zapotrzebowanie na przewozy biznesowe i turystyczne.

Gdańskie lotnisko spełnia wymagania i zalecenia Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO) oraz realizuje praktyki opisane w zbiorze informacji lotniczych AIP. Lotnisko charakteryzuje się korzystnymi warunkami topograficznymi i mikroklimatycznymi oraz możliwością dalszego rozwoju przestrzennego. Wysoki standard lotniska sprawia, że od wielu lat pełni ono funkcje lotniska zapasowego dla lotniska Okęcie w Warszawie.Oferta firmy dla edukacji
Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy realizuje projekty edukacyjne (praktyki, staże), skierowane w szczególności do szkół, uczelni kształtujących przyszłe pokolenia pasjonatów lotnictwa. Dlatego też zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane poznaniem jak funkcjonuje port lotniczy od „kuchni” do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących możliwości realizacji praktyki na terenie naszego lotniska.

Obecnie umożliwiamy realizację praktyk głównie w dziale Służby Ochrony Lotniska, który zajmuje się obsługą pasażerów w punktach kontroli bezpieczeństwa oraz dbaniem o bezpieczeństwo na lotnisku. Na praktyki zapraszamy osoby mające wiedzę o lotnisku i jego pracy oraz zainteresowane podjęciem praktyki w dziale Służby Ochrony Lotniska.

Kontakt
Port Lotniczy Gdańsk Sp. z o.o. ul. Słowackiego 200 80-298 Gdańsk tel. +48 58 348 11 43 mail: kadry@airport.gdansk.pl

Strona firmy:
www.airport.gdansk.pl

Social media firmy:

https://www.facebook.com/AirportGdansk
https://www.linkedin.com/company/gdansk-lech-walesa-airport/
https://www.instagram.com/airportgdansk/

Lyreco Advantage (dawniej STAPLES)

O firmie Lyreco to lider branży produktów i rozwiązań biurowych. Jako jedna z największych firm oferujących produkty biurowe oraz portal e-Commerce, jesteśmy uznaną marką w 17 krajach w Europie. Zawsze jesteśmy blisko Klienta – gwarantujemy, największy wybór oraz najwyższą jakość produktów, a także specjalistyczną pomoc w ich doborze. W firmie Lyreco Advantage mnóstwo się dzieje, a nasza duża różnorodność stanowisk oznacza, że Twoja kariera może zmieniać się i ewaluować na wiele sposobów. Żyjemy i oddychamy energią wciąż rozwijającej się, promującej pozytywne myślenie, dynamicznie działającej firmy.

Oferta firmy dla edukacji
W ramach współpracy ze szkołami firma Lyreco może zaoferować:

 • Zorganizowanie dni otwartych w firmie
 • Zorganizowanie spotkania z rekruterem, który udzieli wskazówek młodym osobom wchodzącym na rynek pracy
Lyreco organizuje również płatne staże, które umożliwiają zdobycie pierwszego doświadczenia w pracy dla międzynarodowej organizacji. Działy, do których najczęściej prowadzimy rekrutacje na stanowiska stażowe to IT, Supply Chain oraz Finance – listę otwartych stanowisk można śledzić na stronie: https://staplespolska.pl/kariera/oferty-pracy/

Kontakt
W przypadku chęci zawarcia współpracy, prosimy o kontakt na podany adres e-mail: zuzanna.cyprych@staples-solutions.com

Strona firmy:
https://staplespolska.pl/

Link do filmiku prezentującego wartości firmy:
https://www.youtube.com/watch?v=IDdOXVD15CY

FEDERAL MOGUL BIMET S.A. GRUPA TENNECO

O firmie Firma Federal-Mogul Bimet S.A. specjalizuje się w produkcji łożysk ślizgowych, taśm bimetalowych i proszków brązu. Wyroby firmy posiadają świadectwo obowiązkowej kwalifikacji jakości oraz uzyskały homologacje polskich i zagranicznych producentów.

Założona w 1945 roku firma obecnie wchodzi w skład międzynarodowej korporacji, która jest wiodącym dostawcą dla światowej branży motoryzacyjnej. Firma każdego roku wytwarza i sprzedaje około 50 mln łożysk ślizgowych: panewek i tulejek.

Aktualnie w firmie, w Gdańsku pracuje ponad 800 osób.

Oferta firmy dla edukacji i młodzieży

Firma Federal-Mogul Bimet S.A. oferuje szeroki wachlarz możliwości odbycia praktyk w takich działach jak: produkcja, logistyka i zakupy, finanse, systemy informatyczne, narzędziownia, zarządzanie jakością.

Firma szuka osób, które:
 • są otwarte na zdobywanie nowej wiedzy i doskonalenie umiejętności,
 • są zaangażowane oraz odpowiedzialne,
 • posiadają zdolności analityczne oraz potrafią zbierać przydatne informacje i dane, analizować i wyciągać logiczne wnioski,
 • potrafią współpracować z ludźmi z różnych obszarów,
 • mają inicjatywę i własne pomysły i chcą je realizować
Praktyki przeznaczone są dla osób pełnoletnich.

Kontakt w sprawie praktyk
Marita Kussowska – HR Business Partner Federal-Mogul Bimet S.A. A Tenneco Group Company Al. Grunwaldzka 481, Gdańsk 80-953

Mail: marita.kussowska@tenneco.com

Strona internetowa:
http://www.federalmogulbimet.pl

Film:

https://biznes.trojmiasto.pl/Federal-Mogul-Bimet-ma-75-lat-Firma-dojrzala-i-bardzo-nowoczesna-n149659.html

AVENA TECHNOLOGIE Beata Szulc

O firmie Firma AVENA TECHNOLOGIE od 2003 r. nieprzerwanie świadczy usługi teleinformatyczne, informatyczne i komputerowe. Nastawieni jesteśmy na szybką i sprawną realizację potrzeb klientów przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych. Firma posiada zespół ekspertów specjalizujących się w różnych problemach sektora IT, którzy są dostępni dla klientów w ramach abonamentowej obsługi informatycznej. W ramach obsługi firma AVENA TECHNOLOGIE dopasowuje rozwiązania informatyczne do potrzeb konkretnych klientów i świadczy następujące usługi: infolinia dostępna w dni powszednia od 8 do 20, pomoc zdalna, prace na miejscu u klienta.

Oferta firmy dla edukacji

Firma AVENA TECHNOLOGIE oferuje unikalne doświadczenie stażowe, w ramach których młodzież pracuje nad rzeczywistymi projektami mającymi bezpośredni wpływ na klientów firmy. Wyróżniający się uczestnicy staży, mają szansę otrzymać ofertę pracy na pełen etat!

Aby zdobyć staż i praktyki w AVENA TECHNOLOGIE, po złożeniu dokumentów aplikacyjnych do firmy, kandydaci i kandydatki przejdą proces rekrutacyjny składający się z następujących etapów:
 • test sprawdzający osobowość i umiejętność logicznego myślenia (firma skontaktuje się tylko z wybranymi kandydatami, którzy przejdą pomyślnie ten etap).
 • rozmowa kwalifikacyjna z menedżerem
Osoby, których aplikacja zostanie rozpatrzona pozytywnie, otrzymają możliwość odbycia stażu/praktyk w firmie.

Kontakt
Osoby zainteresowane kontaktem z firmą AVENA TECHNOLOGIE Beata Szulc prosimy o przesłanie maila na adres: konsultanci@avenatech.pl

Strona internetowa:
https://avenatech.pl

Northvolt

O firmie

Northvolt to europejski dostawca wysokiej jakości ogniw i systemów bateryjnych, wytwarzanych w sposób zrównoważony dla środowiska. Firma została założona w 2016 roku z misją budowy najbardziej ekologicznej baterii na świecie o minimalnym śladzie węglowym i najwyższych możliwościach recyklingu, aby zapewnić europejską transformacji ku zdekarbonizownej przyszłości. Do partnerów biznesowych i klientów Northvolt należą m.in. ABB, BMW Group, Scania, Siemens, Vatenfall, Vestas i Volkswagen Group.

Od 2018 firma funkcjonuje w Polsce pod nazwą Northvolt Poland Sp. z o.o. Spółka została zawiązana, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na kompletne systemy bateryjne. W fabryce w Gdańsku produkuje systemy magazynowania energii oraz moduły bateryjne zastępujące silniki spalinowe w maszynach wykorzystywanych w przemyśle. Nowa fabryka Northvolt, której budowa rozpocznie się już wkrótce, będzie wysoko zautomatyzowanym i nowoczesnym zakładem produkcyjnym oraz inżynierskim centrum badawczo-rozwojowym. Początkowa roczna produkcja będzie wynosić 5 GWh z potencjalną przyszłą mocą 12 GWh oraz docelowym zatrudnieniem ok 500 osób.

Oferta firmy dla edukacji

W ramach współpracy ze szkołami firma Northvolt może zaoferować:
 • Płatne staże
 • Zorganizowanie dni otwartych w firmie
 • Zorganizowanie spotkania z reprezentantem działu HR oraz biznesu, którzy udzielą wskazówek młodym osobom wchodzącym na rynek pracy
Northvolt na stałe współpracuje ze szkołą Conradinum oraz Zespołem Szkół Łączności w Gdańsku.

Kontakt
W przypadku zainteresowania współpracą, prosimy o kontakt na podany adres e-mail: marta.baska@northvolt.pl

Strona internetowa:
Northvolt – the future of energy | Northvolt
Film prezentujący misję i wizję firmy :
Wideo