Konferencja już za

O nas

BeZee to dedykowana nauczycielom, edukatorom, trenerom i startupom międzynarodowa konferencja poświęcona nowym trendom w edukacji kreowanym przez nowe pokolenie – Generację Z.

Do tej pory w trzech edycjach wydarzenia wzięło udział ponad 1100 nauczycielek i nauczycieli i około 55 prelegentów z różnych rejonów świata. Czwarta edycja BeZee odbędzie się 13 listopada 2018 roku w Europejskim Centrum Solidarności.
Istotnym elementem konferencji jest aspekt dotyczący stworzenia warunków do dobrego funkcjonowania w obszarze zdrowia psychicznego. Zagadnienia te znajdą się w dwóch blokach merytorycznych konferencji dotyczących empatii oraz przedsiębiorczości i nowych technologii.
Organizatorami wydarzenia są: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER oraz Miasto Gdańsk.

Celem tej edycji jest próba odpowiedzi na pytanie: jak rozwijać kompetencje technologiczne uczniów i uczennic, aby kształtować w nich kompetencje przyszłości?

Odpowiedzi poszukiwać będziemy w trzech etapach:

  1. Eksplorując dobre praktyki oraz fakty i mity dotyczące współczesnych innowacji w edukacji, przez pryzmat kompetencji technologicznych.
  2. Prezentując wizje przyszłości, czyli trendy i inspiracje w edukacji – spróbujemy pokazać, czym właściwie są kompetencje przyszłości.
  3. Wdrażając – prowadząc warsztaty, podczas których będzie okazja przełożenia inspirujących rozwiązań na własną praktykę edukacyjną.

Atrakcje

ikona1

10 prelekcji, 10 warsztatów

ikona2

30 stoisk eduShow

ikona3

Panel ekspertów

ikona4

Konkurs dla młodzieży EDU2DAY 

Tak było w 2017

BeZee2017_1
BeZee2017_2
BeZee2017_8
BeZee2017_3
BeZee2017_11

Prelegentki i Prelegenci 2018

Już wkrótce informacje o kolejnych prelegentach i prelegentkach.

plus

Anne Gilleran

plus

Marzena Żylińska

plus

Paulina Orbitowska-Fernandez

plus

Marta Orbitowska

plus

Kamil Śliwowski

plus

Agnieszka Płoska

plus

Magdalena Wójtowicz

plus

Katarzyna Trojańska

plus

Marlena Plebańska

Program 2018

Szczegóły programu i plan warsztatów już wkrótce.

Inspiracją do stworzenia szkicu programu na Bezee 2018 były warsztaty w ramach projektu Edugenerator oraz spotkanie Rady Programowej Bezee w dn. 19.03.2018 w osobach: Oktawia Gorzeńska (Dyrektorka 17 LO w Gdyni), Anna Rzepa (koordynatorka projektu 3-SAT), Agnieszka Tomasik (Dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku), Ahn Van Dam (Współzałożycielka Kids Code Fun), Jacek Samujło (Chief Security Officer w Lufthansa Systems), Lech Wikaryjczyk (Marketing Manager w Learnetic), Przemysław Kleniewski (Dyrektor Ateneum – Liceum Akademickiego w Gdańsku), Jakub Gnyp (Prezes Zarządu Poland Business Week), Agata Czajka (Enterprising Today), Szymon Stachowiak (uczeń ZSŁ w Gdańsku).

Oktawia Gorzeńska„Konferencja BeZee to wydarzenie, w którym z pewnością warto uczestniczyć. To tutaj można spotkać edukatorów z Polski i ze świata, którzy działają w nieszablonowy sposób, wytyczając nowe edukacyjne ścieżki. Można się zainspirować, wymienić swoje opinie, zobaczyć, w którą stronę zmierza edukacyjny świat. Możliwość współkreowania formatu konferencji to dla mnie bardzo cenne doświadczenie – możliwość wymiany doświadczeń i dyskusji razem z innymi na temat trendów i potrzeb, a także nowych możliwości rozwoju.” Oktawia Gorzeńska – dyrektorka 17 LO w Gdyni, bloggerka, trenerka

I Blok: Jak nowe technologie mogą wspierać empatię?

About

Cyberbezpieczeństwo

About

AI – jak przygotować uczniów do życia ze sztuczną inteligencją?

About

Marlena Plebańska i Katarzyna Trojańska
Jak cyfryzacja wspiera rozwój kompetencji miękkich dzieci i młodzieży

About

Szkoła w chmurze

About

Kamil Śliwowski
Więcej niż za darmo. Jak otwarte zasoby stają się paliwem nowoczesnej edukacji?

Korzystamy z nich codziennie, od Wikipedii przez Akademię Khana po setki serwisów, które pomagają zrobić łatwo plakat, lub blogów, z których czerpiemy inspiracje. Otwarte zasoby to jednak zacznie więcej niż coś dostępnego za darmo, to żywy dowód na to, że wszyscy możemy tworzyć i mamy w sobie potencjał, by dzielić się swoją wiedzą, by uczyć się poprzez doświadczenie i kreowanie. Jak włączyć otwarte zasoby do zajęć w szkole, by je urozmaicić, zachęcać tworzenia i uczyć o podstawach prawa?

About

Marzena Żylińska
Neurodydaktyka a nowoczesne technologie

About

II Blok: „Zwinna” szkoła przedsiębiorcza XXI w.

About

Paulina Orbitowska-Fernandez i Marta Orbitowska
eduScrum, czyli jak zwinne podejścia ze świata IT mogą wspierać edukację

About

Agnieszka Płoska
Edu-Crowdfunding – nowy trend finansowania edukacji, czy nadal mało znana nisza?

Łatwiej realizuje się projekty wspierane przez rzeszę fanów, bo: dodają skrzydeł, dają informację zwrotną, wspierają i po prostu są. Nowa era już nadeszła – to nasz czas na łączenie różnych metod finansowania projektów edukacyjnych. To czas na angażowanie wszystkich zainteresowanych i zapraszanie obcych ludzi do wsparcia naszego pomysłu. To idealny czas na realizowanie pomysłów wcześniej odrzuconych przez placówki czy komisje. Już nie przeprowadzamy rewolucji oświatowej po cichu, ale docierając do tysięcy. Czy crowdfundig w edukacji to już trend, czy jeszcze ciągle mało znana nisza? Porozmawiajmy o tym, czy warto angażować tłumy w realizację własnych marzeń. Zapraszam, Agnieszka Płoska.

About

Kryptowaluty

About

Magdalena Wójtowicz
Budujemy mosty między edukacją i biznesem – inspirujące przykłady współpracy

About

Panel dyskusyjny

About

Bilety

Miejsce

ECS to nowoczesna instytucja kultury, która utrwala pamięć o naszym największym sukcesie obywatelskim – zwycięstwie Solidarności.

Europejskie Centrum Solidarności

Adres

Gdańsk, pl. Solidarności 1

Więcej informacji

Organizatorzy

Partnerzy merytoryczni

Partnerzy medialni

Nasz zespół

Zespół ds. Konferencji:

Zespół ds. Targów eduShow: