Konferencja już za

O nas

BeZee to dedykowana nauczycielom, edukatorom, trenerom i startupom międzynarodowa konferencja poświęcona nowym trendom w edukacji kreowanym przez nowe pokolenie – Generację Z.

Do tej pory w trzech edycjach wydarzenia wzięło udział ponad 1100 nauczycielek i nauczycieli i około 55 prelegentów z różnych rejonów świata. Czwarta edycja BeZee odbędzie się 13 listopada 2018 roku w Europejskim Centrum Solidarności.
Organizatorami wydarzenia są: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER oraz Miasto Gdańsk.

Celem tej edycji jest próba odpowiedzi na pytanie: jak rozwijać kompetencje technologiczne uczniów i uczennic, aby kształtować w nich kompetencje przyszłości?

Odpowiedzi poszukiwać będziemy w trzech etapach:

  1. Eksplorując dobre praktyki oraz fakty i mity dotyczące współczesnych innowacji w edukacji, przez pryzmat kompetencji technologicznych.
  2. Prezentując wizje przyszłości, czyli trendy i inspiracje w edukacji – spróbujemy pokazać, czym właściwie są kompetencje przyszłości.
  3. Wdrażając – prowadząc warsztaty, podczas których będzie okazja przełożenia inspirujących rozwiązań na własną praktykę edukacyjną.

Atrakcje

ikona1

10 prelekcji, 10 warsztatów

ikona2

30 stoisk eduShow

ikona3

Panel ekspertów

ikona4

Konkurs #TrendywEdukacji według młodzieży

Tak było w 2017

BeZee2017_1
BeZee2017_2
BeZee2017_8
BeZee2017_3
BeZee2017_11

Prelegentki i Prelegenci 2018

Już wkrótce informacje o kolejnych prelegentach i prelegentkach.

plus

Anne Gilleran

plus

Marzena Żylińska

plus

Paulina Orbitowska-Fernandez

plus

Marta Orbitowska

plus

Kamil Śliwowski

plus

Agnieszka Płoska

plus

Magdalena Wójtowicz

plus

Katarzyna Trojańska

plus

Marlena Plebańska

Program 2018

Szczegóły programu i plan warsztatów już wkrótce.

Inspiracją do stworzenia szkicu programu na Bezee 2018 były warsztaty w ramach projektu Edugenerator oraz spotkanie Rady Programowej Bezee w dn. 19.03.2018 w osobach: Oktawia Gorzeńska (Dyrektorka 17 LO w Gdyni), Anna Rzepa (koordynatorka projektu 3-SAT), Agnieszka Tomasik (Dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku), Ahn Van Dam (Współzałożycielka Kids Code Fun), Jacek Samujło (Chief Security Officer w Lufthansa Systems), Lech Wikaryjczyk (Marketing Manager w Learnetic), Przemysław Kleniewski (Dyrektor Ateneum – Liceum Akademickiego w Gdańsku), Jakub Gnyp (Prezes Zarządu Poland Business Week), Agata Czajka (Enterprising Today), Szymon Stachowiak (uczeń ZSŁ w Gdańsku).

Oktawia Gorzeńska„Konferencja BeZee to wydarzenie, w którym z pewnością warto uczestniczyć. To tutaj można spotkać edukatorów z Polski i ze świata, którzy działają w nieszablonowy sposób, wytyczając nowe edukacyjne ścieżki. Można się zainspirować, wymienić swoje opinie, zobaczyć, w którą stronę zmierza edukacyjny świat. Możliwość współkreowania formatu konferencji to dla mnie bardzo cenne doświadczenie – możliwość wymiany doświadczeń i dyskusji razem z innymi na temat trendów i potrzeb, a także nowych możliwości rozwoju.” Oktawia Gorzeńska – dyrektorka 17 LO w Gdyni, bloggerka, trenerka

I Blok: Jak nowe technologie mogą wspierać empatię?

About

Cyberbezpieczeństwo

About

AI – jak przygotować uczniów do życia ze sztuczną inteligencją?

About

Marlena Plebańska i Katarzyna Trojańska
Jak cyfryzacja wspiera rozwój kompetencji miękkich dzieci i młodzieży

About

Szkoła w chmurze

About

Kamil Śliwowski
Więcej niż za darmo. Jak otwarte zasoby stają się paliwem nowoczesnej edukacji?

Korzystamy z nich codziennie, od Wikipedii przez Akademię Khana po setki serwisów, które pomagają zrobić łatwo plakat, lub blogów, z których czerpiemy inspiracje. Otwarte zasoby to jednak zacznie więcej niż coś dostępnego za darmo, to żywy dowód na to, że wszyscy możemy tworzyć i mamy w sobie potencjał, by dzielić się swoją wiedzą, by uczyć się poprzez doświadczenie i kreowanie. Jak włączyć otwarte zasoby do zajęć w szkole, by je urozmaicić, zachęcać tworzenia i uczyć o podstawach prawa?

About

Marzena Żylińska
Neurodydaktyka a nowoczesne technologie

About

II Blok: „Zwinna” szkoła przedsiębiorcza XXI w.

About

Paulina Orbitowska-Fernandez i Marta Orbitowska
eduScrum, czyli jak zwinne podejścia ze świata IT mogą wspierać edukację

About

Agnieszka Płoska
Crowdfunding w edukacji

About

Kryptowaluty

About

Magdalena Wójtowicz
Budujemy mosty między edukacją i biznesem – inspirujące przykłady współpracy

About

Panel dyskusyjny

About

Bilety

Miejsce

ECS to nowoczesna instytucja kultury, która utrwala pamięć o naszym największym sukcesie obywatelskim – zwycięstwie Solidarności.

Europejskie Centrum Solidarności

Adres

Gdańsk, pl. Solidarności 1

Więcej informacji

Organizatorzy

Partnerzy merytoryczni

Partnerzy medialni

Nasz zespół

Zespół ds. Konferencji:

Zespół ds. Targów eduShow: